Warsztaty w Nadbużańskim Oddziale Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego

29 października 2019 / Aktualności
Warsztaty w Nadbużańskim Oddziale Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego

Dnia 24.10.2019r. jako Poradnia Dietetyczno-Zdrowotna ASAI zostaliśmy zaproszeni przez Nadbużańskie Oddział (Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego) na przeprowadzenie warsztatów pod hasłem „Jesteś tym, co jesz”. Nasze serca od samego początku rozpaliła panująca tam przemiła rodzinna atmosfera. Spotkanie miało mieć charakter dydaktyczny, a my czuliśmy się raczej jako doradcy zdrowego stylu życia dla jednej z najlepiej wspierających się „rodzin”, jakim jest Nadbużański Oddział PTSR w Białej Podlaskiej.

Rozpoczęliśmy nasze warsztaty od ogólnych problemów, rozwiania mitów i stereotypów, aby wkroczyć w poważniejsze zagadnienia takie jak, konieczność wykonywania badań, profilaktyka chorób dietozależnych, znaczenie mikrobiomu, rola składników komórkowych. W trakcie spotkania padło wiele pytań dotyczących coraz bardziej nagłośnionego oczyszczania organizmu. Dzięki naszym praktykom mogliśmy podzielić się z uczestnikami naszymi osobistymi doświadczeniami i doświadczeniami naszych pacjentów, których osobiście przez ten proces przeprowadziliśmy uwzględniając ich indywidualne potrzeby.

Następnie skupiliśmy się nad wyzwaniem związanym z coraz to większą ilością cukrów prostych w naszej diecie i w żywności przetworzonej, co jest jednym z największych i najczęstszych problemów naszej społeczności. Jako Poradnia Dietetyczna mogliśmy przekazać naszym słuchaczom praktyczne porady, czym jest insulinooporność i jak sobie z nią radzić. Nasze spotkanie zakończyliśmy miłą niespodzianką, którą było zadanie praktyczne polegające na sprawdzeniu, ile faktycznie cukru prostego możemy spożywać w codziennych przekąskach, który jest w nich ukryty. To doświadczenie otworzyło oczy naszym słuchaczom jak dużą ilością cukru można karmić nasz organizm i podawać go, czasem nieświadomie, swoim dzieciom. Miłym akcentem prozdrowotnym była degustacja sałatek dietetycznych, które zostały przyrządzone przez uczestników spotkania, za co bardzo dziękujemy.

Szczególne podziękowania chcielibyśmy złożyć Pani Grażynie Sikorze, która była inicjatorką naszego spotkania. Pani Grażyna Sikora to właściwa osoba na właściwym miejscu, a jej postawa udziela się na wszystkim członkom.

Bez wątpienia było to jedno z najsympatyczniejszych spotkań w naszej 8-letniej działalności i znów uświadomiliśmy sobie, że dla takich chwil warto jest pracować. Na koniec Pani Grażyna poinformowała nas, że relacja z tego wydarzenia ukaże się w gazecie ogólnopolskiej, co rozgrzało nasze serca jeszcze mocniej. Na dowód sympatii załączamy zdjęcie z tego spotkania. Więcej zdjęć możecie zobaczyć na naszym Fan Peagu Asai Poradnia Dietetyczno Zdrowotna.

Jeśli ten post zwrócił Twoją uwagę i ma dla Ciebie wartość, podziel się nim na swoim profilu, pozostaw serduszko lub swój komentarz. Być może ten post trafi do kogoś, kto boryka się ze stwardnieniem rozsianym a po prostu nie wie, że istnieje tak wspaniała grupa wsparcia, jaką jest Nadbużański Oddział w Białej Podlaskiej.  Dziękujemy serdecznie organizatorom i uczestnikom warsztatów za zaproszenie i zaangażowanie.

FacebookYouTube