Współpraca z Laboratorium Analitycznym

Pacjenci będący pod opieką Poradni ASAI w Białej Podlaskiej mają możliwość uzyskania zniżki na badania laboratoryjne zlecane przez Poradnię. Komplet badań upoważnia do zniżki 20 %, natomiast pojedyncze badanie do 10 %. (Laboratorium Analityczne, ul. Narutowicza 35)

Czytaj więcej...

Nie pozwól utyć swojemu dziecku

Jest bardzo ważne dla rodziców, aby dziecko dobrze się rozwijało i miało mnóstwo energii do efektywnej nauki i aktywności. Niestety rodzice często zapominają, że kieszonkowe na batony, fast foody i chipsy w szkolnym sklepiku nie zastąpią kanapki, jabłka czy szklanki mleka. Wykazano, że wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów szerzy się plaga nadwagi i otyłości.

Czytaj więcej...

Przeżyj wakacje zdrowo i aktywnie

Czas wakacji sprzyja odpoczynkowi od niektórych obowiązków, a jednocześnie inspiruje do nowych wyzwań i zmian. Rodzą się nowe koncepcje na temat nas samych i spostrzeżenia odnośnie naszej osoby i codziennego stylu życia. Jako Poradnia patrzymy na te zmiany bardzo pozytywnie i sprzyjamy działaniom zachęcającym do zmiany stylu życia, sami aktywnie wpisując się w ten nurt.

Czytaj więcej...

Siła żywności – antidotum na choroby nowotworowe

siła-zywnosciProfesor Richard Beliveau (biochemik) z Uniwersytetu w Montrealu, przez ponad 20 lat prowadził badania nad biologią raka, poszukując skuteczniej substancji antyrakowej. Kiedy naukowcy z Instytutu Karolińskiego w Sztokholmie wykazali, iż zielona herbata posiada właśnie takie właściwości, profesor doszedł do zadziwiających wniosków. Stwierdził, że pomocy dla chorych na raka trzeba szukać w produktach spożywczych. Analizując szereg prac naukowych stwierdził, że istnieje żywność o właściwościach prozdrowotnych, a tym samym antyrakowych, którą nazwał nutraceutykami. Niestety brak środków finansowych na rozpoczęcie nowych badań zmusiło biochemika do zaprzestania działań. Kiedy jednak Beliveau dowiedział się o nowotworze złośliwym swego przyjaciela postanowił sprawdzić w praktyce swoje przemyślenia. Sporządził listę pokarmów przeciwdziałających nowotworom, w oparciu o każdą dostępną literaturę naukową.

Czytaj więcej...

Propolis cudowne lekarstwo z ula

propolisKit pszczeli czyli propolis pszczeli, to nazwa pochodząca z języka greckiego, oznacza ona dosłownie „przedmurze miasta”, co określa jego zadanie i właściwości. Kitem pszczelim pszczoły powlekają wnętrze ula a tym samym chronią cały rój przed chorobami. Cudowne właściwości kitu pszczelego znane były już od tysięcy lat. Wiedzieli o nich starożytni Grecy, Egipcjanie i nasi przodkowie Słowianie.

Czytaj więcej...


Projekt i wykonanie www.agraffka.com.pl