Zdrowe stawy

Nasze stawy zbudowane są z aminocukrów. Są to podstawowe cegiełki budujące ich strukturę. Do najważniejszych z nich należą: glukozamina (pochodna glukozy) i chondroityna (pochodna galaktozy). Nadmierny wysiłek powoduje szybsze zużywanie się tych cegiełek. Punktowe zużycie chrząstki stawowej często jest powodem ocierania się powierzchni stawowych i powstawania ubytków, co w konsekwencji prowadzi do bólu stawów. Niedostateczna ilość tych składników obniża gęstość mazi stawowej, dlatego główki kości zaczynają o siebie ocierać. Takim najbardziej odczuwalnym sygnałem początkowej degradacji stawu jest objaw cichego „skrzypienia”. W dłuższym okresie mogą pojawiać się stany zapalne, a w konsekwencji powstały stan zapalny może prowadzić nawet do silnego bólu i unieruchomienia stawu. Podanie glukozaminy i chondroityny może mieć wpływ na zwiększenie gęstości mazi stawowej i na poprawę „smarowania” i zminimalizowania tarcia odbywającego się podczas ruchu między jedną powierzchnią kości a drugą, a w rezultacie na odbudowę aparatu stawowego.

W wyniku podwyższonej aktywności sportowej i ciężkiej pracy fizycznej glukozamina i chondroityna zużywają  się o wiele szybciej niż organizm jest w stanie je odbudować. Glukozaminę trudno jest jednak dostarczyć w codziennym pożywieniu. Występuje ona m.in. w homarach, krewetkach, krabach i małżach, natomiast chondroityna jedynie w chrząstce rekina.

Dlatego jednym z najlepszych rozwiązań jest produkt FL-3x firmy Synergy, który łączy w sobie glukozaminę i chondroitynę pozyskiwaną z ryb pływających w bardzo czystych akwenach wodnych Morza Beringa wokół Alaski.  Dodatkową wartością produktu FL-3x  jest dodanie do suplementu organicznego związku siarki (MSM). Dowiedziono, że nasze ciało potrzebuje MSM do tworzenia chrząstki i tkanki łącznej. MSM ma wpływ na wytwarzanie się kolagenu oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Posiada właściwości odtruwające, detoksykacyjne, anaboliczne i odbudowujące. Wyniki badań sugerują, że spadek stężenia MSM w organizmie poniżej pewnego poziomu wiąże się z chronicznym zmęczeniem, depresją, obciążeniem fizycznym, psychicznym, zaburzeniem czynności narządów oraz rozwojem chorób degeneracyjnych. Czekający na patent kompleks antyoksydantów dodatkowo przyczynia się do redukowania stanów zapalnych i zapewnienia równowagi w naszym organizmie. Specjalna formuła żelowa zwiększa biodostępność składników, co oznacza lepszą dyfuzję w przenikaniu do układu pokarmowego.

Przez pierwszy miesiąc 2 x dziennie po 2 nakrętki.
Przez kolejne miesiące 2-3 miesięcy 3 x dziennie po dwie nakrętki.

FacebookYouTube